Излечете ги афтите од устата

Излечете ги афтите од устата

Излечете ги афтите од устата. Ви требаат само неколку намирници од кујната за да се спасите од болката.Најдобар природен лек за ефикасно да ги отстраните афтите е чај од жалфија. Испирајте ја устата со ваков чај и афтите за еден ден ќе исчезнат.

Ако сте склони кон пројавување афти, внимавајте и на исхраната. Консумирајте јогурт, бидејќи е докажано дека позитивно делува за оваа состојба.

Помага и витаминот Б.

Повеќе вести на Готви.мк

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

singlepost_text