ВИДЕО: Шабац не заборава – Се донира за настраданите во поплавите

ВИДЕО: Шабац не заборава – Се донира за настраданите во поплавите

Навистина хуманоста нема граници. Огромен број на хумани луѓе, компании и организации од земјава и ширум светот се организираат, солидаризираат и донираат за настраданите во поплавите предизвикани од невремето кое минатиот викенд го погоди Скопје.

Таков пример се и граѓаните на Шабац (Србија) кои викендов под мотото „Шабац за Скопје“ собираат бебешка храна, средства за хигиена, конзервирана храна, како и финансиска помош наменета за настраданите во невремето кое го зафати Скопје.

Повеќе вести на Gotvi.mk:

ФОТО: Како Skyrunning Србија го претставија невремето во Скопје

ВИДЕО: Еве колку силно се гледало скопското невреме од Косово

БРАВО: Продиџи ќе донираат за настраданите во поплавите

Фондацијата на Ана и Владе Дивац повикуваат светот да донира за настраданите во поплавите

Пекабеско донираше 2,4 тони млеко и конзервирана храна за настраданите во поплавите

(ФОТО) Слаткар: Остај тастатурата и фати се за лопата

Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, дел од големите мажи!

НЕВРЕМЕ: Донации за семејствата на загинатите и настраданите во поплавите – Еве како да помогнете

Еве како да донирате за настраданите во поплавите

singlepost_text