ВИДЕО: Роберт де Ниро со овации пречекан на отворањето на Сараевскиот филмски фестивал

ВИДЕО: Роберт де Ниро со овации пречекан на отворањето на Сараевскиот филмски фестивал

Годинашниот Сараевски филмски фестивал ќе трае од 12 до 20 Август и ќе бидат претставени 223 филмови од 61 држава.

За свечено отворен го прогласи Роберт де Ниро кој во својот кус говор истакна дека му е чест што е во Сараево и дека со задоволство ја прифатил поканата да биде дел од престижниот филмски настан.

Погледнете со колкави овации беше дочекан говорот на Де Ниро, како и што тој кажа во неговиот говор:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со Нордиска диета слабејте без гладување

Протеините – основа на ефикасните диети

ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

ФОТО: Facebook

singlepost_text