Србија повика да се помогне: „Скопје е поплавено, биди солидарен“

Србија повика да се помогне: „Скопје е поплавено, биди солидарен“

„Скопје е поплавено, биди солидарен“- овој натпис осамна на билборите во српската општина Шабац. Пристигнува помош од сите страни за Македонија.Инаку, невремето се случи пред точно една недела, а сите граѓани и војниците се секојдневно на терен.

Повеќе вести на Готви.мк

БРАВО: Продиџи ќе донираат за настраданите во поплавите

Фондацијата на Ана и Владе Дивац повикуваат светот да донира за настраданите во поплавите

Пекабеско донираше 2,4 тони млеко и конзервирана храна за настраданите во поплавите

(ФОТО) Слаткар: Остај тастатурата и фати се за лопата

Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, дел од големите мажи!

НЕВРЕМЕ: Донации за семејствата на загинатите и настраданите во поплавите – Еве како да помогнете

Еве како да донирате за настраданите во поплавите

Извор: Пресс24.мк

 

singlepost_text