По тешките денови: Конечно метеролозите со добри вести

По тешките денови: Конечно метеролозите со добри вести

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, кој кон крајот на денот ќе ја намалува брзината.Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а денвната од 21 до 28 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 13  до 25 степени.

Во недела и во почетокот на наредната седмица ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер, а дневната температура постепено ќе расте.

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО: Еве колку силно се гледало скопското невреме од Косово

БРАВО: Продиџи ќе донираат за настраданите во поплавите

Фондацијата на Ана и Владе Дивац повикуваат светот да донира за настраданите во поплавите

Пекабеско донираше 2,4 тони млеко и конзервирана храна за настраданите во поплавите

(ФОТО) Слаткар: Остај тастатурата и фати се за лопата

Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, дел од големите мажи!

НЕВРЕМЕ: Донации за семејствата на загинатите и настраданите во поплавите – Еве како да помогнете

Еве како да донирате за настраданите во поплавите

 

singlepost_text