ФОТО: Елена Велевска помага на настраданите во поплавите

ФОТО: Елена Велевска помага на настраданите во поплавите

Фолк пејачката Елена Велевска е деновиве многу активна и на секој начин се обидува да им помогне на семејствата на настраданите во поплавите предизвикани од невремето што го зафати Скопје минатиот викенд.

Таа донираше храна, а заедно свои колеги од естрадата организираше и хуманитарен концерт на кој беа собрани над 100 илјади денари кои исто така ќе бидат донирани.

Браво Елена!

Повеќе вести на Gotvi.mk:

ФОТО: Како Skyrunning Србија го претставија невремето во Скопје

ВИДЕО: Еве колку силно се гледало скопското невреме од Косово

БРАВО: Продиџи ќе донираат за настраданите во поплавите

Фондацијата на Ана и Владе Дивац повикуваат светот да донира за настраданите во поплавите

Пекабеско донираше 2,4 тони млеко и конзервирана храна за настраданите во поплавите

(ФОТО) Слаткар: Остај тастатурата и фати се за лопата

Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, дел од големите мажи!

НЕВРЕМЕ: Донации за семејствата на загинатите и настраданите во поплавите – Еве како да помогнете

Еве како да донирате за настраданите во поплавите

singlepost_text