Чини само 10 денари: Со една намирница против целулитот

Чини само 10 денари: Со една намирница против целулитот

Циметот е многу евтина и корисна намирница која ја има во секој дом. Со него можете да се изборите против целулитот, а еве и како:

Состојки:

  • 2 лажици мед
  • 1 лажица цимет
  • 1 парче фолија

Подготовка:

  1. Медот се загрева на пареа, а откако ќе стане течен му се додава циметот, па се нанесува на местата каде имате целулит.
  2. Над размачканата смеса на телото се става фолија.
  3. Нека делува два часа.
  4. Потоа, измијте се со топла вода.

Повеќе вести на Готви.мк

Изобилство на витамини во чаша – грижете се за здравјето

Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови

Внесете здравје во домот: Куркумата е лек за 100 болести

Тава полна здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Саси вода – пијалок за детоксикација на организмот на горештините

Ова масло е универзален лек: Рецепт кој ќе го направите во кујна

 

singlepost_text