Вкусна лазања со колбаси и јајца – вакво нешто не сте пробале

Вкусна лазања со колбаси и јајца – вакво нешто не сте пробале

Направете вкусна и необична лазања во вашиот дом. Еве што ви е потребно:

Состојки:

 • 400 гр лазањи
 • 3 колбаси Пекабеско
 • 6 јајца
 • 500 гр сирење
 • 150 гр кашкавал
 • 50 мл сирење во прав
 • 250 гр печурки
 • 800 мл кечап
 • 2 лукчиња
 • 2 лажици маргарин

Подготовка:

 1. Се пржи лукот во тава со малку црвен пипер, колбасите и сирењето. Се остава 15 минути да се излади кога ќе биде готово.
 2. Печурките се пржат во маргаринот и во нив се додава месото.
 3. Се варат лазањите во вода со малку масло, па во тава се реди ред лазањи со сос, белото сирење, варените јајца и кашкавал. Се реди додека има смеса.
 4. Печете 30 минути на температура од 180 степени.
 5. На здравје!

Повеќе рецепти на Готви.мк

Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици

ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути

Вистински пица деликатес

Ултра брзи пица мафини

Вегетаријанска пица

Пица а ла Бица

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини

ВИДЕО: Шпагети aлполи

Италијанско предјадење за цело семејство

Ориентални шпагети

Медитерански фусили

Јуфки трио формаџо

Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

Пица лазањи – рецепт кој сите го бараат

Пица салами

Домашна пица

Домашна пица капричиоза

Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

Пица лазањи – рецепт кој сите го бараат

Пица салами