Солен деликатес: Две состојки за полнет компир од соништата

Солен деликатес: Две состојки за полнет компир од соништата

Вкусен полнет компир со само две состојки од кујната? Верувајте можно е. Gotvi.mk ви нуди одличен рецепт:

Состојки:

  • 1 кг компири
  • крем сирење
  • сланина

Подготовка:

  1. Компирите се лупат, се печат, па се длабат. Во средина им ставаме крем сирење и сланина.
  2. Се печат десетина минути во загреана рерна на 200 степени.
  3. Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

singlepost_text