SONY DSC

Разбудете го детето во себе: Направете ги омилените карамела бонбони

 Карамела бонбоните се слатко уживање со кое растат многу генерации. Еве како да го подготвите овој вкус кој ќе го разбуди детето во вас:

Состојки:

  • 1 шолја кафеав шеќер
  • 1 и 2/3 шолји шеќер
  • 3/4 шолји млеко
  • 1 шолја мед
  • 1 шолја путер
  • 1 и 1/4 шолји павлака
  • 2 лажици ванила

Подготовка:

  1. Двата вида шеќер се мешаат со путерот, ванилата, слатката павлака, медот и млекото. Се става садот на рингла и се меша постојано.
  2. Смесата се става во тепсија, а откако ќе се излади се сечат коцки.
  3. Уживајте во храната и гответе со љубов 🙂

Повеќе вести на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Најдобар рецепт за домашен чизкејк

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет

 

singlepost_text