ОСЛАБЕТЕ: Оваа диета согорува и до килограм дневно!

ОСЛАБЕТЕ: Оваа диета согорува и до килограм дневно!

Многу истражувања покажаа дека лимонот помага во процесот на „согорување“ на маснотиите, така што диетата со лимон ќе ви помогне да го постигнете она што од секогаш сте го посакувале. Со оваа диета ќе губите на тежина многу брзо, дури до еден килограм дневно.

Диетата се нарекува и „чистење со лимон“, бидејќи го чисти телото од натрупаните токсини. Со оваа диета брзо ќе го зајакнете и својот имунитет.

Состојки:

  • 8 чаши вода со сок од лимон
  • 1/2 мала шолја мед
  • неколку коцки мраз
  • 10 листови нане

Подготовка:

  1. Загрејте ја водата, но не би требало да зоврие, на не повеќе од 60 степени.
  2. Додајте ги сите состојки и нека мешавината стои во фрижидер неколку часа.
  3. Пијалакот по ладењето е подготвен, а можете да додадете и коцка лед во секоја шолја.

Пијте го овој пијалак во текот на целиот ден. Истовремено, одберете ја омилената диета и внимавајте на исхраната.

Секако, не заборавајте на физичката активност која покрај за слабеење е важна најмногу за здравјето.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Со Нордиска диета слабејте без гладување

Протеините – основа на ефикасните диети

ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

 

Преземено од Скај.МК

singlepost_text