ФОТО: Како Skyrunning Србија го претставија невремето во Скопје

ФОТО: Како Skyrunning Србија го претставија невремето во Скопје

На социјалните медиуми се појавија огромен број фотографии и видеа на кои се гледа катастрофалното невреме кое го зафати Скопје минатиот викенд.

Еве ја фотографијата која беше објавена на Facebook страната на Skyrunning Србија на која тие изразуваат надеж дека брзо ситуацијата во нашиот главен град ќе се нормализира:

Повеќе вести на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Еве колку силно се гледало скопското невреме од Косово

БРАВО: Продиџи ќе донираат за настраданите во поплавите

Фондацијата на Ана и Владе Дивац повикуваат светот да донира за настраданите во поплавите

Пекабеско донираше 2,4 тони млеко и конзервирана храна за настраданите во поплавите

(ФОТО) Слаткар: Остај тастатурата и фати се за лопата

Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, дел од големите мажи!

НЕВРЕМЕ: Донации за семејствата на загинатите и настраданите во поплавите – Еве како да помогнете

Еве како да донирате за настраданите во поплавите

singlepost_text