Евтино, а ефикасно – Исчистете ја кожата со солена вода

Евтино, а ефикасно – Исчистете ја кожата со солена вода

За да имате мека и здрава кожа се што ви треба е само сол. Звучи неверојатно, но оваа маска постојано ќе ја правите.

Состојки:

  • 5 лажици сол
  • вода

Подготовка на маската:

  1. Во солта се ставаат неколку лажички вода и се меша додека не се згусне. Смесата треба да отстои десетина минути, па да се нанесе на лице со памук.
  2. Оставете да делува 20-на минути, а потоа измијте го лицето.

Повеќе вести на Готви.мк

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?