Еве до колку часот можете да јадете без да се здебелите

Еве до колку часот можете да јадете без да се здебелите

Ако сте на диета имаме добра вест за вас. Можете да јадете што сакате, но само до 10 часот наутро, а еве и зошто е тоа така.Секоја диета подразбира одредено ограничување од храната, или барем некој вид на храна, поради јаглехидратите и мастите, а за да се почестите со нив и истовремено да не се здебелите јадете само до 10 часот наутро.

Тоа е така бидејќи ако сте активни во текот на денот ќе ги потрошите сите калории кои сте ги внеле во себе.

Важно е да не правите и големи паузи помеѓу оброците, туку да јадете помалку, но почесто.

Повеќе вести на Готви.мк

Со Нордиска диета слабејте без гладување

Протеините – основа на ефикасните диети

ВАЖНО: 5 намирници за рамен стомак ова лето

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text