ВИДЕО: Децата ќе скокаат од радост: Направете мињон палачинка

ВИДЕО: Децата ќе скокаат од радост: Направете мињон палачинка

The Minions (Мињони) е омилен цртан на децата. Малите жолто-плави палавковци од сега може да им ги сервирате на чинија на која многу ќе се радуваат.

Потребно е да направите смеса за палачинки, да ја поделите во два дела, во едниот да додадете какао, да наполните готварски шприцови и да цртате на тава со масло.

Погледнете како да ги направите овие палачинки во видеото:

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text