Здравата исхрана и го сменила животот: Дебелата девојка сега е секс бомба

Здравата исхрана и го сменила животот: Дебелата девојка сега е секс бомба

26-годишната Лорен Валис од Америка била многу дебела, се додека еден ден не се решила да сврти нов лист и да се погрижи и за телото и за здравјето. Девојката која е млада мајка работела во пекара, некогаш јадела многу обилни оброци, брза храна, благо и пиела многу газирани сокови. Кога стигнала до конфекциски број 46 решила да го смени животот.Брзата храна ја заменила со здрава храна, овошје и зеленчук, како и вежбање, и за три месеци ослабела неверојатни 30 килограми.

Таа на инстаграм има преку 25.000 следбеници.

Оваа девојка е доказ дека се што се сака се може, потребно е само труд.

Повеќе вести на Готви.мк

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text