ВИДЕО: Миле ја предвиде поплавата во Скопје

ВИДЕО: Миле ја предвиде поплавата во Скопје

На 6ти Август во 18:22 часот Миле Димитровски на својот Facebook го предвидува степенот на невреме кое ќе го зафати Скопје.

Тој, меѓу другото, во ова видео вели: „Страшно ќе биде, ова ќе биде поплава, поплава ќе направи“:

Епа, УХМР, вие сте на потег, повикајте го и понудете му ангажман на Миле. Секако, доколку ова досега не е направено.

Повеќе вести на Gotvi.mk:

НЕВРЕМЕ: Донации за семејствата на загинатите и настраданите во поплавите – Еве како да помогнете

Еве како да донирате за настраданите во поплавите

БРАВО: Продиџи ќе донираат за настраданите во поплавите

Фондацијата на Ана и Владе Дивац повикуваат светот да донира за настраданите во поплавите

Пекабеско донираше 2,4 тони млеко и конзервирана храна за настраданите во поплавите

(ФОТО) Слаткар: Остај тастатурата и фати се за лопата

Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, дел од големите мажи!

singlepost_text