Три состојки, совршен вкус: Ледени орео колачиња

Три состојки, совршен вкус: Ледени орео колачиња

Со три состојки направете вкусни орео колачиња. Ви треба многу малку време за вкусен десерт во кујната 🙂 

Состојки:

  • орео колачи
  • шлаг
  • млеко

Подготовка:

  1. Се мати шлаг од кесичка и врз него се редат орео колачињата. Тие претходно треба да бидат натопени во млекото.
  2. Сè се става во ладилник и по неколку часа се сече тортата на коцки.
  3. Уживајте и секогаш гответе со љубов 🙂

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт

Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

 

 

singlepost_text