Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, дел од големите мажи!

Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, дел од големите мажи!

„Остајте тоа тастатурите и фатете се за лопата….на луѓево им треба помош!“ – повика денеска преку својата Facebook страна Марко Маринковиќ – Слаткар.

Тој се вклучи во помошта која огромен број на граѓани, компании и организации ја даваат на настраданите во поплавите кои го зафатија Скопје.

Неговата сопруга, Сања Николиќ го сподели албумот на Слаткар и напиша: „Маж ми дел од големите мажи“.

Навистина огромно БРАВО за Слаткар, како и огромниот број на граѓани, компании и организации кои волонтираат секојдневно со цел да им помогнат на настраданите во поплавите кои го зафатија Скопје.

ФОТО: Facebook

Повеќе вести на Gotvi.mk:

БРАВО: Продиџи ќе донираат за настраданите во поплавите

Фондацијата на Ана и Владе Дивац повикуваат светот да донира за настраданите во поплавите

Пекабеско донираше 2,4 тони млеко и конзервирана храна за настраданите во поплавите

(ФОТО) Слаткар: Остај тастатурата и фати се за лопата

НЕВРЕМЕ: Донации за семејствата на загинатите и настраданите во поплавите – Еве како да помогнете

Еве како да донирате за настраданите во поплавите

singlepost_text