Одличен рецепт: Диетален напиток без калории и многу енергија

Одличен рецепт: Диетален напиток без калории и многу енергија

Зајакнете го метаболизмот со само неколку голтки нискокалорична детоксикациска вода. Овој напиток од јаболка и цимет скоро и да нема калории, може да ви помогне во слабеењето и што е најважно, да ви даде многу енергија.

Состојки:

  • 2 големи или 3 помали јаболка
  • 2 стапчиња цимет
  • 1 стаклено шише со широко грло
  • 1 литар обична вода

Подготовка:

  1. Јаболката измиени исечете ги на тенки парчиња и ставете ги во шишето.
  2. Додадете две до три стапчиња цимет.
  3. Состојките прелијте ги со вода, затворете го шишето и оставете го во ладилник да отстои преку ноќ.

Водата пијте ја секој ден.

Совет: Во водата може да исцедите малку сок од лимон, мандарина или портокал.

Истите состојки можете да ги користите дури три пати. Кога ќе ја испиете водата состојките повторно прелијте ги со свежа вода и оставете да отстојат како првиот пат.

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

Преземено од Хајд Парк

singlepost_text