Не ви требаат пари за фризер: Осветлете ја косата со намирници од кујната

Не ви требаат пари за фризер: Осветлете ја косата со намирници од кујната

Летото е период кога косата светлее, кожата темнее и сè е прекрасно. Она што ни треба е фит тело и совршен изглед. Кога станува збор за косата, ние ви нудиме домашен рецепт за осветлување и тоа до три нијанси.Потребни ви се само лимон и вода.

Измешајте цеден сок од лимон со млака вода во сооднос 1:1

Нека дејствува 10-15 минути на косата.

Смее да се прави само еднаш неделно.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text