Машината за садови има и друга намена – ова не сте го знаеле

Машината за садови има и друга намена – ова не сте го знаеле

Машината за перење садови не ги прави блескави и бели само садовите, туку има и друга намена за која ретко кој знае.Во машината можете да ја ставите и четката за заби за да ја дезинфицирате, особено ако сте биле болни.

Следнава намена можеби ќе ви биде чудна и бизарна, но во неа може и да зготвите зеленчук. Секако, храната треба цврсто да се замотка во фолија, па да се зготви на пареа. Ова само како можност која ја има на интернет, не сме сигурни дека би го испробале.

Исто така, може да ги исперете и пластичните четки за нанесување шминка, но и да ги извриете теглите за зимница или компот.

Повеќе вести на Готви.мк

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ