И Цеца ја фатило невреме – Едвај стигнала до Гуча

И Цеца ја фатило невреме – Едвај стигнала до Гуча

Фолк пејачката Цеца Ражњатовиќ синоќа одржала концерт во Гуча, а на пејачката патот до манифестацијата бил многу комплициран.

Имено, Цеца на патот до Гуча ја фатило силно невреме, но тоа не ја попречило фолк дивата да ги запее хитовите на манифестацијата.

„Расположението е одлично а времето е морничаво“, напишала Цеца и така ги известила фановите да не се грижат.

Повеќе вести на Gotvi.mk:

БРАВО: Продиџи ќе донираат за настраданите во поплавите

Фондацијата на Ана и Владе Дивац повикуваат светот да донира за настраданите во поплавите

Пекабеско донираше 2,4 тони млеко и конзервирана храна за настраданите во поплавите

(ФОТО) Слаткар: Остај тастатурата и фати се за лопата

Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, дел од големите мажи!

НЕВРЕМЕ: Донации за семејствата на загинатите и настраданите во поплавите – Еве како да помогнете

Еве како да донирате за настраданите во поплавите

 

Преземено од Прес24

singlepost_text