ФОТО: Џејми Оливер му ја покажа градината на своето бебе

ФОТО: Џејми Оливер му ја покажа градината на своето бебе

Познатиот готвач објави второ селфи со своето новородено петто дете. Овојпат во градината.

Џулс (41) и Џејми (40) на 8 Август 2016 година го добија своето петто дете. Пораѓањето било направено по природен пат, полот на бебето машки.

Двојката сеуште не соопштила како ќе се вика најновиот член на семејството Оливер.

Тие во 15годишниот брак имаат 3 ќерки: Попи Хани (14), Дејзи Бу (12), Петал Блосом (6) и еден син, Бади Беар (5).

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ФОТО: Еве го најдоброто селфи на Џејми Оливер

ФОТО: На Џејми Оливер му се роди 5то дете – сеуште не одлучиле како ќе се вика

Тестенини по рецепт на Џејми Оливер

Пилешко со паста и песто сос – инспирирано од Џејми Оливер

Џејми Оливер со рецепт за да не паѓа дожд (ФОТО)

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

Принцот Хари е на диета – прочитајте што не смее да јаде

Тајната е во путерот – рецептот за вкусен тост на принцот Чарлс

singlepost_text