Чинија преполна здравје: Здрав и брз ручек

Чинија преполна здравје: Здрав и брз ручек

Направете вкусен и здрав ручек кој ќе изобилува со бои во чинијата.

Состојки:

 • 4 лосос филети
 • 3 парчиња леб
 • 1 лажица масло
 • 1 лажица сенф
 • зачини
 • магдонос

Подготовка:

 1. Лебот со магдоносот и маслото се става во блендер.
 2. Во меѓувреме филетите се посолуваат, им се ставаат зачини по избор и сенф одозгора.
 3. Врз нив се става смесата од блендерот.
 4. Се пече во тава на 230 степени околу 30 минути.
 5. На здравје!

Повеќе вести на Готви.мк

Полнети печурки по најдобар рецепт

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Динстано телешко со печурки

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Брзо и посно: Печурки со сусам

Мусака со печурки

Печурки во бел сос

 

 

singlepost_text