Видео рецепт: Клавчиња на скара

Видео рецепт: Клавчиња на скара

 Направете вкусни клавчиња на скара. Овој видео рецепт ќе ви покаже како да направите деликатес во својот дом.

Состојки:

  • 4 пченки
  • 100 гр путер
  • чили и зачин од слатка пиперка
  • 2 лукчиња
  • коријандер
  • сол
  • сок од лимон

 

Начинот на подготовка погледнете го во видеото:

Повеќе вести на Готви.мк

Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици

ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути

Вистински пица деликатес

Ултра брзи пица мафини

Вегетаријанска пица

Пица а ла Бица

Домашна пица

Домашна пица капричиоза

Посно и вкусно: Фурнарини за 1 минута

Пица лазањи – рецепт кој сите го бараат

Пица салами

singlepost_text