Смутито со кое Џенифер Анистон е секс-бомба и на 50 години

Смутито со кое Џенифер Анистон е секс-бомба и на 50 години

Ова е смутито на холивудската актерка Џенифер Анистон, за кое таа истакнува дека е одговорно за нејзината витка линија и блескава кожа. Тоа што го прави посебно е неговиот кремаст и богат вкус.

Состојки за смутито:

  • 1 шолја чоколадно бадемово млеко
  • 1 шолја смрзнати цреши
  • 1 лажица протеински прав
  • 1-4 лажица минерални капки
  • 1/2 лажици замрзнати банани
  • 1 рака боровинки
  • 5 бадеми

Подготовка:

  1. Сè се става во блендер и се меша. Се пие рано наутро, после будење.
  2. Време е за витка линија, пробајте го овој рецепт на Џенифер 🙂

Поврзани вести на Готви.мк

Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло