Мајкл Фелпс – Нема да ви се верува колкав хамбургер јаде за вечера американскиот пливач (ФОТО)

Мајкл Фелпс – Нема да ви се верува колкав хамбургер јаде за вечера американскиот пливач (ФОТО)

Спортувањето е дефинитивно најголемиот клуч за добра линија и изградени мускули на телото. Еден од доказите за ова е фотографијата на американскиот пливач, Мајкл Фелпс на која тој ја објавува својата вечера.

„Вкусно! Време е за вечера.“, напиша Фелпс под фотографијата која ја објави на Инстаграм.

Yummmmyyyy!!!! Dinner time!!! #lushburger

A photo posted by Michael Phelps (@m_phelps00) on

Повеќе вести на Gotvi.mk:

ВИДЕО: Бритни Спирс со нова песна, албум и парфем – ова ќе биде нејзина година

Бритни Спирс и дузина танчари влетаа кај Џими Кимел дома – ќе урлате од смеење на ова видео

ФОТО: Бритни Спирс откри кое и е омилено јадење

Емина Јаховиќ објави фотографија на Instagram и доби 12.000 комплименти

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

singlepost_text