Исчистете го мирисот на дим од цигари од вашиот дом

Исчистете го мирисот на дим од цигари од вашиот дом

Со само една намирница од кујната може да го освежите воздухот во вашиот дом и да ги апсорбирате лошите мириси од цигарите.Ви треба само чај и малку алкохол, а постапката е мошне едноставна.

Во шолја со чај ставете малку алкохол и две коцки шеќер, и ставете ја чашата на место во домот, секако кое не е достапно за вашите деца.

Ова ќе ја вовлече лошата миризба.

Повеќе вести на Готви.мк

Неверојатен рецепт со кој може да ги оставите цигарите

Храна која задолжително треба да ја консумираат пушачите

Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето?

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text