Бомбици од бела чоколада

Бомбици од бела чоколада

 Вкусни и неодоливи бели бомбици со кокос за кои сите ќе ви бараат репете 🙂  

Состојки:

  • 150 гр бела чоколада
  • 500 мл слатка павлака
  • 50 гр кокос
  • кора од лимон

Подготовка:

  1. Во сад се мешаат павлаката и ренданата кора од лимон.  Смесата се загрева во микро печка. Топлата смеса се става на белата чоколада која е ставена во сад и се меша. Се става повторно неколку минути во микро.
  2. Смесата се става еден час во ладилник.
  3. Се обликуваат топчиња и убаво се поминуваат во кокос.Уживајте и гответе со љубов 🙂

Повеќе вести на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

Топ 10 Gotvi.mk рецепти со палачинки

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

Најдобар рецепт за домашен чизкејк

Шлаг од јагоди – вистински пролетен специјалитет