ВРЕМЕНСКА: Конечно се враќаат сонцето и летото – Еве од кој ден

ВРЕМЕНСКА: Конечно се враќаат сонцето и летото – Еве од кој ден

После обилните врнежи кои го зафатија Скопје, времето низ цела Македонија е облачно со повремени врнежи.

Но, кога ќе се врати Сонцето и летните температури? Метеоролозите викаат веќе од Недела, 14 Август. Погледнете ја временската прогноза на AccuWeather за нашиот регион:

Временска прогноза Сонце (AccuWeather)

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text