ВИДЕО: Креативни начини да исечете и сервирате ананас

ВИДЕО: Креативни начини да исечете и сервирате ананас

Сечењето и сервирањето ананас може да биде вистинска уметност. Ова егзотично овошје може да биде преубава декорација во кујната.

Погледнете што треба да правите во видеото:

Повеќе вести на Готви.мк

Сите ќе се прашуваат како ви успеало: Направете торта од лубеница

Прочитајте колку се здрави семките од диња

Со лубеница до совршена линија – за 2 недели ослабете до 5 килограми

Лубеница: Еве зошто треба да ја јадете нејзината кора

ВИДЕО: Погледнете како треба да јадеме лубеница

Семките од лубеница помагаат при многу болести

Најчесто поставуваното прашање периодов: Еве како да изберете лубеница

ВИДЕО: Нема веќе нервози во кујната – исчистете ги семките од лубеница за две минути

 

singlepost_text