Трик со кој коцките лед ќе се стврднат многу побрзо

Трик со кој коцките лед ќе се стврднат многу побрзо

Коцките лед за многумина се омилен додаток во пијалаците за време на жешките лета. За водата која ја ставаме во посебен сад да се стврдне уште побрзо и поцврсто, наместо да чекате неколку часа, се што треба да направите е само мала измена.Наместо да ги наполните калапите со ладна вода, наполнете ги со врела. Тие веднаш ќе се стврднат.

Повеќе вести на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

singlepost_text