Совет за тело од соништата од 50-годишната секси мајка

Совет за тело од соништата од 50-годишната секси мајка

За Елизабет Харли времето како да застанало. Згодната мајка вели дека постојано добива комплименти на своја сметка, а нејзината тајна за фит фигура е едноставна.Кога фармерките ќе ме затегнат, го намалувам внесот на храна во попладневните часови. Навечер ако веќе јадам, тоа е едноставна вечера. Јадам јаболки, избегнувам брза храна, а инаку си јадам нормално, вели таа.

Секако, оваа линија не може да се добие без вежбање и физичка активност.

Поврзани вести на Готви.мк

ФОТО: На Џејми Оливер му се роди 5то дете – сеуште не одлучиле како ќе се вика

Тестенини по рецепт на Џејми Оливер

Пилешко со паста и песто сос – инспирирано од Џејми Оливер

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

Принцот Хари е на диета – прочитајте што не смее да јаде

Тајната е во путерот – рецептот за вкусен тост на принцот Чарлс

 

 

singlepost_text