Смути од авокадо за здрави летни денови

Смути од авокадо за здрави летни денови

Направете чаша полна витамини и здравје за вас и најмилите.

Состојки:

  • 1 авокадо
  • 1 шолја спанаќ
  • 1 шолја сок од ананас
  • 1 банана

Подготовка:

  1. Сè ставете во блендер и убаво изматете.
  2. Сервирајте во стаклена чаша.
  3. На здравје!

Повеќе вести на Готви.мк

Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло