Природен сок кој го убива уморот

Природен сок кој го убива уморот

Направете природен и вкусен сок во вашата кујна кој ќе ве држи будни и буквално ќе го убие вашиот умор.

Состојки:

  • 3 портокали
  • 1 лажица ленено масло
  • 1 дл ладна вода

Подготовка:

  1. Сите состојки се ставаат во блендер и добро се мешаат. Ако немате блендер, рачно исцедете го сокот и уживајте.
  2. Ќе ве држи активни цел ден.

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

singlepost_text