СТРАШНО: Гори грчкиот остров Лефкада – зафатени и куќи (ВИДЕО + ФОТО)

СТРАШНО: Гори грчкиот остров Лефкада – зафатени и куќи (ВИДЕО + ФОТО)

Најмалку 4 куќи се запалени, се евакуира црквата, а противпожарните екипи се обидуваат да го стават под контрола пожарот во стариот дел на градот на грчкиот остров Лефкада.

За сега нема информации за повредени, а пожарот се шири на крововите на куќите.

Со 15 противпожарни возила, 35 пожарникари и хеликоптер, во тек е акцијата за гаснење на пожарот што, од непознати причини, изби по 12 часот напладне.

Никако не паничете – Совети како да си помогнете ако ве фати дожд или поплава

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Текстот е преземен од Прес24

ФОТО: Екатимерини

singlepost_text