Ќе запре ли невремето? – еве што ќе се случува денеска

Ќе запре ли невремето? – еве што ќе се случува денеска

По невремето кое одзема човечки животи, времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот врнежите ќе престануваат. УВ-индексот ќе изнесува 7.Утринската температура ќе се движи од 14 до 23 степени, а дневната 26 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот врнежите ќе престануваат.

Во вторник се уште ќе има услови за слаб локален дожд претежно за западот, а во среда и четврток ќе биде стабилно. Од утре температурата на воздухот благо ќе се покачува.

Не излегувајте од дома: Ново силно невреме во Скопје

Никако не паничете – Совети како да си помогнете ако ве фати дожд или поплава

Град Скопје апелира Скопјани да останат дома на невремето – Згответе нешто без печење или пржење

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

 

singlepost_text