Ќе ги јадете цел ден: Брускети со печурки и кашкавал

Ќе ги јадете цел ден: Брускети со печурки и кашкавал

Ако еднаш ги направите овие вкусни брускети, верувајте никогаш нема да престанете. Сè што ви е потребно се кашкавал и печурки за врвно уживање во вашата кујна.

Состојки:

  • 1 француско лепче
  • малку маслиново масло
  • печурки
  • кашкавал
  • зачини

Подготовка:

  1. Печурките се сечат ситно во еден сад, па малку се пропржуваат на маслиново масло. Додадете им зачини по желба.
  2. На секое парче леб се става најпрво кашкавал, па печурки.
  3. Печете во загреана рерна неколку минути додека се растопи кашкавалот.
  4. Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

Зелка на поинаков начин

Бујурди – топено сирење

Брускети помодоре

ВИДЕО: Посно и брзо – Како да направите домашен хумус намаз

Брзо мезе за ненајавени гости

 

 

 

singlepost_text