Како да сте излегле од фризерски салон: Направете сами регенератор за коса

Како да сте излегле од фризерски салон: Направете сами регенератор за коса

Маслиновото масло се препорачува како регенератор за која, бидејќи го омекнува влакното и овозможува негов побрз раст и регенерација.2 лажици маслиново масло ставете ги на коренот на косата и размачкувајте кон врвовите. Замотајте ја косата во пешкир и држете ја триесетина минути. Измијте ја со шампон.

На крајот, последното плакнење нека биде со ладна вода за поголема цврстина на косата.

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

 

singlepost_text