Џејми Оливер со рецепт за да не паѓа дожд (ФОТО)

Џејми Оливер со рецепт за да не паѓа дожд (ФОТО)

Џејми Оливер, кому денес му се роди петтото дете, пред извесно на својот Инстаграм профил реобјави слатка пита на која пишува „Rain, rain, go away“.

Ова се почетните стихови од една позната песничка за деца на англиски јазик во која се пеа за дождот кој детето го повикува да биде заменето од Сонцето со цел тоа да може надвор да си игра 🙂

Погледнете ја оваа пита по рецепт на Џејми:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ФОТО: Еве го најдоброто селфи на Џејми Оливер

ФОТО: На Џејми Оливер му се роди 5то дете – сеуште не одлучиле како ќе се вика

Тестенини по рецепт на Џејми Оливер

Пилешко со паста и песто сос – инспирирано од Џејми Оливер

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

Принцот Хари е на диета – прочитајте што не смее да јаде

Тајната е во путерот – рецептот за вкусен тост на принцот Чарлс

singlepost_text