ФОТО: На Џејми Оливер му се роди 5то дете – сеуште не одлучиле како ќе се вика

ФОТО: На Џејми Оливер му се роди 5то дете – сеуште не одлучиле како ќе се вика

Џулс (41) и Џејми (40) предмалку го добија своето петто дете. Пораѓањето било направено по природен пат, полот на бебето машки, а двојката сеуште не одлучила како ќе се вика најновиот член на семејството Оливер.

Двојката во 15годишниот брак има 3 ќерки: Попи Хани (14), Дејзи Бу (12), Петал Блосом (6) и еден син, Бади Беар (5).

Jools Oliver's new clothing range for Mothercare is smashing sales targets - 12 Sep 2012

Додека Џејми е еден од топ Шеф кулинарите во светот, неговата сопруга Џулс неодамна ја лансираше линијата на детска облека „Little Bird“.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Тестенини по рецепт на Џејми Оливер

Пилешко со паста и песто сос – инспирирано од Џејми Оливер

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

Неодоливо: Топ 10 мафин рецепти

Принцот Хари е на диета – прочитајте што не смее да јаде

Тајната е во путерот – рецептот за вкусен тост на принцот Чарлс

singlepost_text