ФОТО: Еве го најдоброто селфи на Џејми Оливер

ФОТО: Еве го најдоброто селфи на Џејми Оливер

Џулс (41) и Џејми (40) предмалку го добија своето петто дете. Пораѓањето било направено по природен пат, полот на бебето машки, а двојката сеуште не одлучила како ќе се вика најновиот член на семејството Оливер.

Двојката во 15годишниот брак има 3 ќерки: Попи Хани (14), Дејзи Бу (12), Петал Блосом (6) и еден син, Бади Беар (5).

Џејми предмалку објави фотографија со ноговото новородено дете. „Најдобројот селфи“ – напиша тој.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ФОТО: На Џејми Оливер му се роди 5то дете – сеуште не одлучиле како ќе се вика

Тестенини по рецепт на Џејми Оливер

Пилешко со паста и песто сос – инспирирано од Џејми Оливер

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

Принцот Хари е на диета – прочитајте што не смее да јаде

Тајната е во путерот – рецептот за вкусен тост на принцот Чарлс

singlepost_text