Алкохолот и хороскопот: Кога ќе се напијат овие знаци, бегајте!

Алкохолот и хороскопот: Кога ќе се напијат овие знаци, бегајте!

Астрологијата открива кои знаци можат да се справат со пиењето алкохол, а на кои тоа не им оди од рака.

РАКОТ НЕ ЗАСТАНУВА

Припадниците на овој знак пијат многу, и се познати како знаци кои немаат мера кога станува збор за алкохол. Гласни се, наметливи, и ги вадат сите скриени особини на маса кога ќе се напијат. Одењето дома во вакви пригоди им звучи како смртна казна.

 

ДЕВИЦАТА СЕ КАРА

Девицата која вообичаено е мирна, ненаметлива и сталожена, кога ќе испие малку повеќе започнува кавги и ги вади валканите нешта од под тепих. Тие ќе ве убијат додека не го кажат своето.

 

ВОДОЛИЈАТА МУДРУВА

Припадниците на овој знак се напорни кога ќе се напијат. Тие делат совети, се прават паметни, на сите им кажуваат што е исправно, а што не.

Водолиите при пијанство сакаат да покажат дека се умеат, па и да се справат со секакви проблеми и животни предизвици.

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Еве како да ослабете според хороскопскиот знак

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

 

 

singlepost_text