ВИДЕО: Невреме во Македонија – Еве што никако не смеете да правите кога грми

ВИДЕО: Невреме во Македонија – Еве што никако не смеете да правите кога грми

Споделуваме мошне корисно видео во кое е точно наведено што никако не смеете да правите додека грми! Некои работи ги знаеме, но дел од нив ги имаме позаборавено, па да се потсетиме:

  1. Никако не користете фиксен жичен телефон
  2. Не допирајте цевки низ кои тече вода
  3. Не се заолнувајте под дрвја
  4. Отворен чадор може да привлече гром
  5. Никако не возете точак или мотор
  6. Громот може да утри на исто место неколку пати.
  7. Реките и езерата привлекуваат громови.

Повеќе детали погледнете во видеото:

Не излегувајте од дома: Ново силно невреме во Скопје

Никако не паничете – Совети како да си помогнете ако ве фати дожд или поплава

Град Скопје апелира Скопјани да останат дома на невремето – Згответе нешто без печење или пржење

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text