Никако не паничете – Совети како да си помогнете ако ве фати дожд или поплава

Никако не паничете – Совети како да си помогнете ако ве фати дожд или поплава

На Facebook кружи пост во кој има совети како да си помогнеме во случај да биде зафатени од дожд или поплава. Првиот совет е да не се паничи.

Еве ги останатите:

Град Скопје апелира Скопјани да останат дома на невремето – Згответе нешто без печење или пржење

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text