Не излегувајте од дома: Ново силно невреме во Скопје

Не излегувајте од дома: Ново силно невреме во Скопје

Силното невреме вчера остави вода до колена, заглавени автомобили, отсечени села, дрва и гранки по улиците. Невремето кое беснееше со часови беше најсилното невреме во Македонија изминативе години, а воедно и годинава.

Македонија денеска ќе биде под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, попладне повторно не очекуваат дожд, ветер и грмотевици.

Дневната температура ќе биде во интервал од 25 до 32 степени.

Во Скопје повторно невреме. Попладне нестабилно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни и со грмежи. Врнежите се очекува да бидат поинтензивни кон крајот на денот и во вечерните часови.

Дневната температура ќе достигне до 29 степени.

Вечерва ви препорачуваме да не излегувајте од дома.

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text