Еве како да донирате за настраданите во поплавите

Еве како да донирате за настраданите во поплавите

Денеска беше отворен телефонски број за донации на Црвениот Крст наменет за настраданите во поплавите кои вчера го зафатија Скопје и делови на Македонија.

Со секое јавување на телефонскиот број 143 400 од сите телефонски оператори донирате по 100 денари.

Да бидеме хумани!

Во моментов се собира помош и во ТЦ „Зебра“ во населбата Капиштец во Скопје.

ФОТО: Facebook

singlepost_text