За викендот да биде поубав: Медени тоблероне триаголници

За викендот да биде поубав: Медени тоблероне триаголници

Направете брз и вкусен тоблероне десерт од кој ќе ви застане здивот.

Состојки:

  • 250 гр чоколадо за готвење
  • 100 гр мед
  • 75 гр бадеми

Подготовка:

  1. Растопеното чоколадо се меша со медот, па се додаваат сечканите бадеми.
  2. Смесата се става во калап со фолија, а потоаво ладилник.
  3. Може да ги декорирате со кокос или чоколадни трошки.
  4. Уживајте и гответе со љубов 🙂

Повеќе вести на Готви.мк

Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед

Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео)

Прочитај интересни Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт

Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

 

singlepost_text