Временска прогноза: Еве до кога ќе трае невремето во Скопје

Временска прогноза: Еве до кога ќе трае невремето во Скопје

Според метеоролошките извештаи на Weather.com и AccuWeather.com невремето во Скопје ќе продолжи и ќе се повтори неколку пати во текот на денов и ноќта.

AccuWeather za Skopje za 06.08.2016 godina)

Според AccuWeather невремето ќе трае до 19 часот, а нови вакви грмежи се очекуваат во 9 часот и околу полноќ.

WeatherCom za Skopje za 06.08.2016 godina

Според Weather.com врнежите од дожд во главниот град се очекуваат да запрат во 22:45 часот.

Доколку сте дома на ова време, побарајте некој рецепт според намирниците кои ги имате и згответе нешто. Така, ем побрзо ќе ви помине времето, ем повкусно 🙂 Само, гледајте рецептот да не вклучува печење, пржење и слично, барем доколку готвите на струја!

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

ФОТО: Џејми Оливер чека петто дете

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text